WRASTAJĄCE WŁOSY - PROBLEM?

Wrastające włosy - problem.

DLACZEGO WRASTAJĄ?

Włos umiejscowiony jest w specjalnym kanale w skórze i zakończony jest cebulką, która tkwi głęboko na końcu tego kanalika. Skóra pełni funkcje ochronne, dlatego jej struktura jest dosyć zbita a wszelkie jej ubytki są jak najszybciej zasklepiane. Usuwając cały włos pozostawiamy pusty kanał, który ulega znacznemu zwężeniu. Rosnący włos musi go ponownie rozszerzyć i utorować sobie drogę na powierzchnię skóry. Zdarza się że włos jest zbyt słaby lub skóra jest zbyt gruba, i wtedy włos rośnie pod jej powierzchnią. Istnieje szansa że włos rosnący pod skórą sam się wydostanie na zewnątrz, możemy nawet nie zauważyć że miało to miejsce, może też temu towarzyszyć zaczerwienienie i obrzęk. Jednak na pewno nie umknie naszej uwadze sytuacja, kiedy wrastający włos wywoła stan zapalny. Dziej się tak kiedy skóra zostanie podrażniona przez rosnący włos na tyle, aby uruchomić mechanizmy obronne, których używa w przypadku innych ciał obcych. Bywa że miejsce ulega zakażeniu bakteryjnemu, dochodzi obrzęk, zaczerwienienie i konieczność leczenia.

LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ – CZYLI JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU WRASTAJĄCYCH WŁOSÓW.

W celu ułatwienia włosom wydostanie się na powierzchnię skóry, należy przede wszystkim regularnie usuwać martwy naskórek. Trzeba zadbać aby skóra była nawilżona i zmiękczać ją balsamami do ciała. Warto stosować peelingi, odpowiednio dobrane do grubości skóry i stosować je 1-2 razy w tygodniu. Kupując balsamy lepiej sięgać po te z zawartością substancji rozpuszczających połączenia międzykomórkowe i wspomagające naturalne złuszczanie, jak mocznik czy kwasy owocowe. Zwracajmy też uwagę na zawartość naturalnych składników roślinnych, które działają przeciwzapalnie i antybakteryjnie jak np. olejek z drzewa herbacianego. Dostępne są także specjalne preparaty skierowane konkretnie na problem wrastania włosów, najczęściej z zawartością roztworu kwasu acetylosalicylowego, działającego zarówno przeciwzapalnie jak i złuszczająco.

Usuwanie zbędnego owłosienia to obecnie zabieg konieczny, dobrze zatem że mając odpowiednią wiedzę i kosmetyki nie musimy się borykać z problemem wrastających włosów.

Comments are closed.

NEWSLETTER

Zapisz się a dostaniesz 5% rabatu! Wpisz email, potwierdź rejestrację w otrzymanym mailu.


POLUB NAS!

KONTAKT

WOSK I WIZAŻ
ul. Jana Kilińskiego 30
Łódź, 90-252
881-725-111
www.woskiwizaz.pl
info@woskiwizaz.pl