RODZAJE DEPILACJI - NAZEWNICTWO DEPILACJI OKOLIC BIKINI

Nazewnictwo rodzajów depilacji intymnych to częsty temat pytań zadawanych przez klientki. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości poniżej znajdziecie rodzaje depilacji wraz z opisami.

bikini klasyczne

Bikini klasyczne – klasyczna depilacja woskiem okolic bikini polega na usunięciu zbędnego owłosienia z okolic pachwin.


 

bikini klasyczne glebokie

Bikini klasyczne – głębokie – depilacja w tym przypadku sięga głębiej niż przy standardowym bikini. Depilowane są okolice pachwin, częściowo wargi oraz duża część górnej linii bikini, aby uformować rodzaj trójkąta.


 

depilacja_french

Depilacja French – polega na całkowitym usunięciu owłosienia z przodu okolic intymnych i pozostawieniu niewielkiego paseczka włosów łonowych na wzgórku łonowym (można ten paseczek również usunąć). Nie depilowany jest za to tył na wewnętrznej stronie pośladków.


 

depilacja brazylijska

Depilacja Brazylijska – ten rodzaj depilacji zbliżony jest do depilacji francuskiej, ale dużo głębszy. Podczas niej usuwane jest całe owłosienie z przodu, a pozostawiony jedynie niewielki paseczek włosków lub trójkąt. Usuwane są również wszystkie włosy z tyłu – pomiędzy pośladkami.


 

depilacja_hollywood

Depilacja Hollywood – test to depilacja wszystkich włosów z  okolic intymnych, zarówno z przodu, jak i z tyłu – pomiędzy pośladkami.

DEPILACJA MĘŻCZYZN

Przychodzi facet do Wosk i Wizaż, czyli jak to jest z tą męską depilacją?

Preferencje dotyczące okolic, z których mężczyźni usuwają owłosienie zależą od wielu czynników.
Powszechnie przyjęte jest usuwanie owłosienia z twarzy. Duży odsetek mężczyzn usuwa owłosienie z pach ze względów higienicznych.
Panowie noszący się elegancko usuwają owłosienie wystające spod koszuli, na karku, przy mankietach.

Ogromne znaczenie mają oczywiście preferencje partnerki, to dla niej znikają włosy z pleców, stref intymnych, torsu, brzucha czy pośladków.
Sportowcy usuwają owłosienie niemal z całego ciała dla higieny, lepszego gojenia ewentualnych uszkodzeń skóry czy bardziej komfortowego masażu.

Śmiało zatem możemy stwierdzić że wizyta klienta płci męskiej w salonie depilacji jest naturalnym następstwem powszechnej już mody na dbającego o siebie mężczyznę.

W 2011 roku firma Philips przeprowadziła badania, z których jasno wynika że Polacy nie odbiegają w dbałości o usuwanie niechcianego owłosienia od Niemców czy w Włochów.
Tylko 20% Panów przyznało że nie goli ani nie przycina włosów na innych częściach ciała niż twarz. Natomiast 55% z 1000 badanych mężczyzn, mniej lub bardziej regularnie goli pachy, a 57% – okolice intymne.
Firma Philips w 2009 roku przebadała również zwyczaje usuwania owłosienia u Niemców i Włochów. Okazuje się że aż 90% Niemców goli się pod pachami, 40% usuwa włosy z klatki piersiowej, a niemal 70% depiluje okolice intymne.
Wśród Włochów natomiast panuje moda na gładki tors – jego depilację deklaruje 70% badanych, 20% depiluje pachy i nogi, a tylko 10% okolice intymne.
Jasno z tego wynika że depilacyjny trend wśród mężczyzn zatacza szerokie kręgi.

Moda na depilację z pewnością będzie poszerzać grono zwolenników, zwłaszcza że korzyści z niej płynące można odczuć niemalże od razu. Gładka, miła w dotyku skóra, łatwiejsze utrzymanie higieny, uśmiech partnerki:)
Depilacja jest zabiegiem niosącym wiele korzyści i mocno uzależniającym, wiemy to od naszych stałych klientów.

Sprawdź cennik depilacji mężczyzn: kliknij tutaj

STYLIZACJA BRWI

Brwi są ‚ramą’ naszej twarzy, nadają jej charakter i wyrazistość. Dobrze dobrany kształt, długość i kolor brwi ma korzystny wpływ na nasz wygląd i pierwsze wrażenie jakie nam towarzyszy.

Zbyt jasne brwi sprawiają że nasza uroda jest lekko rozmyta, brakuje elementu, który uwydatni korzystne elementy naszej twarzy i przykuje uwagę.

Zbyt ciemne brwi nadają twarzy surowości i dominują w ogólnym wizerunku, sprawiając że obserwatorowi trudno zauważyć i docenić nasze atuty np: ładne oczy czy piękną cerę.

Profesjonalna stylizacja brwi obejmuje ich pełne modelowanie, czyli przyciemnienie (jeżeli jest potrzeba), ewentualnie przycięcie i nadanie pasującego kształtu. Całość musi harmonizować z urodą i współgrać z innymi częściami twarzy. Końcowy efekt jest uzyskiwany za pomocą depilacji woskiem.

W przypadku zbyt cienkich brwi można też je wyprowadzić do pożądanego kształtu, wymaga to jednak czasu i cierpliwości. Warto korzystać z profesjonalnej stylizacji, daje to pewność że nasze brwi zostaną potraktowane kompleksowo i z należytą starannością.

WOSK CZY DEPILATOR?

WOSK CZY DEPILATOR

Zarówno metoda depilacji woskiem, jak i depilatorem ma za zadanie usunięcie włosa wraz z cebulką. Poszukując idealnej dla siebie metody depilacji testujemy prawie wszystko po kolei: maszynki, golarki, kremy, pianki czy w końcu depilatory i wosk. Automatycznie porównujemy wszystkie metody co ma jak najbardziej słuszność w przypadku wosku i depilatora, bo jak wspominałam oba sposoby dążą do tego samego efektu – usunięcia wosku wraz z cebulką.

Wśród klientek Salonu Wosk i Wizaż jest dużo Pań, które przed depilacją woskiem stosowały depilator. W czasie miłych ‚depilacyjnych’ pogaduszek podczas zabiegów usłyszałam wiele cennych uwag, które mogą ułatwić decyzję o pierwszej wizycie na depilacji woskiem.

Użytkowniczki depilatora można podzielić na kilka grup, a każda z nich ma odrębne zdanie porównujące go z woskiem.

UŻYWAM DEPILATORA I JESTEM Z NIEGO ZADOWOLONA.

Philips HP6517_00(1)

Ta grupa Pań dobrze reaguje na depilator, nie odczuwa mocnego bólu podczas depilowania i nie boryka się z wrastającymi włosami.
Wizyta w gabinecie depilacji woskiem spowodowana jest najczęściej chęcią wydepilowania okolicy, która jest zbyt delikatna i wrażliwa by zrobić to depilatorem (najczęściej bikini lub pachy).

Klientki zazwyczaj odczuwają tylko delikatny dyskomfort podczas woskowania i są mile zaskoczone porównując go, z odczuciami podczas stosowania depilatora. Często decydują się na depilację innych okolic doceniając szybkość i dokładność depilacji woskiem. Stosują potem depilator na zmianę z woskowaniem lub do innych okolic.

UŻYWAM DEPILATORA ALE NIE JESTEM Z NIEGO ZADOWOLONA.

depileve_woskiwizaz

Nie istnieje metoda, która odpowiada 100% kobiet. Wiele kobiet zauważa u siebie negatywne efekty pracy depilatora jak wrastanie włosów, urywanie włosów czy niedokładna depilacja.  Nie każda z Pań radzi sobie z obsługą urządzenia pod względem techniki depilacji a czasami nie starcza po prostu cierpliwości.

W przypadku takich problemów gorąco polecam depilację woskiem. Klientki, które nie do końca były zadowolone z depilatora zazwyczaj są zachwycone depilacją woskiem. Ryzyko wrastających włosów spada, depilacja jest dokładna i szybka.

KUPIŁAM DEPILATOR ALE PO PIERWSZYM UŻYCIU SCHOWAŁAM GO GŁĘBOKO W SZUFLADZIE – BÓL BYŁ NIE DO ZNIESIENIA, WRACAM DO MASZYNKI.

Wiele Pań uważa, że depilacja woskiem wiąże się z takimi samymi odczuciami co depilacja depilatorem. Nic bardziej mylnego.
Każda z klientek Salonu, z którymi rozmawiałam twierdzi, że depilator daje odczuć każdorazowe wyrwanie pojedynczego włosa. Wosk natomiast usuwa włosy w jednym momencie, co czyni zabieg szybszym i bardziej komfortowym.
Po nieudanej próbie użycia depilatora nie należy się poddawać i obawiać, że depilacja woskiem będzie również nie do zniesienia. Jak wspominałam użytkowniczki depilatora są zwykle miło zaskoczone komfortem woskowania.
Pamiętajmy że depilator nie wyklucza stosowania wosku i na odwrót. Obie metody mogą się doskonale uzupełniać. Używając wcześniej depilatora warto spróbować depilacji woskiem, może okazać się Twoją idealną metodą usuwania owłosienia.

II KONFERENCJA EPILFREE

7 kwietnia miałyśmy okazję uczestniczyć w II Konferencji Epilfree w Warszawie. Zostałyśmy wspaniale ugoszczone w sali konferencyjnej budynku Skylight, gdzie mogłyśmy posłuchać wykładów osób współtworzących markę Epilfree, prelekcje prowadzili:

Dr Yoel Konis – twórca receptury preparatu Epilfree
Dr Shelkovitz – dermatolog współpracujący z firmą Epilfree
Pery Agur – specjalista d/s marketingu w firmie Epilfree

Prezentowane wykłady poruszyły tematy związane z  działaniem preparatu Epilfree na proces wzrostu włosa. Zawarte w nim składniki aktywne wnikają w pozbawiony włosa mieszek i hamują podział komórek tworzących włos.
Dużo czasu zostało poświęcone omówieniu sposobu przygotowania skóry do zabiegu i aplikacji kosmetyku. Bardzo ważny jest etap depilacji, oraz to aby skóra była czysta i nic nie blokowało mieszków włosowych.
Dowiedziałyśmy się że Epilfree bije rekordy popularności w Kanadzie gdzie każdego dnia przybywa zadowolonych klientów korzystających z kuracji redukcji owłosienia tym preparatem. Dr Shelkovitz prezentował zdjęcia ze spektakularnymi efektami poszczególnych etapów terapii Epilfree. Efekt redukcji owłosienia był na nich bardzo widoczny co tłumaczy rosnącą popularność zabiegu.

Wróciłyśmy z konferencji pełne nowych informacji o gotowe do dalszej pracy nad poskramianiem niechcianego owłosienia u naszych Klientek i Klientów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konferencji:

KONKURS - NAGRADZAMY WIEDZĘ O DEPIALCJI

Aktualizacja:
Już są!
Wyniki naszego konkursu wiedzy o depilacji, oto laureatki:

Adrianna Ćwiklińska
Magdalena Kacperska
Paulina Michalska
Magdalena Tomczyk

Serdecznie gratulujemy!

Kochani!
Czy wiecie jak nazywa się rewolucyjna metoda trwałego usuwania owłosienia, którą stosujemy w gabinecie Wosk i Wizaż?
Jaką nazwę nosi damska depilacja intymna całościowa?
Jaki rodzaj depilacji daje trwalsze efekty: maszynka czy wosk?

Jeżeli wiecie to możecie wygrać depilację woskiem wybranej części ciała (pach, tradycyjnego bikini, wąsika lub łydek) lub makijaż (dzienny lub wieczorowy). Wyłonimy 4 laureatów konkursu.
W poszukiwaniu odpowiedzi zapraszamy na naszą stronę: www.woskiwizaz.pl
Udostępnij tego posta a odpowiedzi na pytania konkursowe prześlij do 06.02.2013 na adres: info@woskiwizaz.pl
Regulamin konkursu dostępny na naszej stronie pod adresem: www.woskiwizaz.pl
Nagrody czekają 🙂

DLACZEGO DEPILACJA WOSKIEM?

Depilacja woskiem jest bardzo popularnym zabiegiem kosmetycznym głównie ze względu na swój długotrwały efekt przy zachowaniu przystępnej ceny.

W dzisiejszych czasach usuwanie zbędnego owłosienia w pewnych miejscach to absolutny mus, jednak tradycyjne golenie maszynką u wielu osób wystarcza jedynie na parę godzin. Ta metoda usuwania owłosienia nie pozostaje ponadto obojętna dla skóry. Często po goleniu maszynką skóra jest podrażniona i piecze, sytuacji nie poprawia fakt że odrastające włoski mają ostre, obcięte końce i nierzadko również podrażniają skórę i powodują jej swędzenie. Ta niewątpliwie najtańsza i najłatwiejsza metoda dla wielu osób jest niewystarczająca i decydują się na depilację woskiem.

SAMEMU CZY W GABINECIE?

W sklepach można zakupić zestawy do samodzielnej depilacji woskiem jednak przy braku odpowiednich umiejętności próba samodzielnego wykonania zabiegu może mieć opłakane skutki w postaci otarć, krwiaków czy nawet naderwanej skóry.
Należy pamiętać że depilacja woskiem wygląda na prostą do przeprowadzenia, jednak istnieje szereg istotnych wskazań odnośnie techniki zabiegu. Osoby profesjonalnie przeprowadzające depilacje powinny ukończyć specjalistyczne kursy w tym zakresie. Depilacja woskiem przeprowadzona przez fachowo przeszkolonego specjalistę jest w pełni bezpieczna. W gabinecie Wosk i Wizaż dbamy o wysoki poziom usług i doskonalenie techniki depilacji.

KTO SIĘ DEPILUJE?

Obecnie nie ma ograniczeń wiekowych ani odnośnie płci w temacie depilacji. Depilują się nastolatki, osoby w wieku średnim i starsze. Gabinet Wosk i Wizaż jest odwiedzany przez kobiety i przez mężczyzn. Podobnie jest z obszarami, które są poddawane zabiegowi, zabieg depilacji pach czy bikini jest tak samo popularny wśród obu płci w każdym wieku.
Depilację woskiem najlepiej zacząć jak najwcześniej, jej regularne wykonywanie osłabi włosy a każdy kolejny zabieg będzie nas przyzwyczajał do uczucia dyskomfortu podczas zabiegu. Z drugiej zaś strony na rozpoczęcie zabiegów woskowania nigdy nie jest za późno, wystarczy podjąć decyzję i umówić się na wizytę.

KTO NIE POWINIEN SIĘ WOSKOWAĆ?

Istnieje kilka przeciwwskazań, głownie związanych z osłabieniem kondycji skóry. Depilacji woskiem nie przeprowadzamy oczywiście w przypadku obecności stanów zapalnych czy uszkodzeń skóry. Przeciwwskazaniem jest stosowanie wszelkich leków czy kosmetyków zmniejszających grubość skóry np.niektóre leki stosowane w terapii trądziku jak Izotek.
Przed zabiegiem nie należy stosować antyperspirantów i substancji ściągających na skórę gdyż utrudniają wyrwanie włosów w całości.
Woskowaniu nie powinny poddawać się osoby z osłabiona odpornością, skłonnością do powstawania blizn przerosłych, chorobami autoimmunologicznymi, cukrzycą i przy tendencji do kruchych naczyń i żylaków.

A CO Z BÓLEM?

To prawda że depilacja woskiem nie należy do przyjemności, chociaż stałe klientki i klienci Salonu Wosk i Wizaż przekonują że zabieg nie powoduje już u nich takiego dyskomfortu jak na początku.
Najlepszym dowodem na to że warto jest fakt że nie brakuje osób regularnie wykonujących zabiegi depilacji. Klientki i klienci Salonu Wosk i Wizaż bardzo często po zabiegu chwalą jego efekty i porównują pozbycie się zbędnego owłosienia do zrzucenia ciężkiego i niepotrzebnego balastu.

ZALETY WOSKU.

Większość osób decyduje się na tą metodę przede wszystkim ze względu na jej długotrwałość, włosy po takiej depilacji odrastają 2-4 tygodnie.
Kolejną zaletą jest fakt, że regularne woskowanie osłabia włoski i nie odrastają mocne i kłujące jak przy goleniu tylko delikatniejsze i słabsze.
Przy depilacji woskiem usuwamy włosa w całości, wraz z jego korzeniem co warunkuje długotrwały efekt ale nie tylko. Przy ciemnych włosach, po goleniu szybko pojawiają się widoczne ciemne punkty pod skórą, są to oczywiście włosy, które pod nią zostały. Depilacja woskiem zapewnia idealnie gładką skórę bez ciemnych punktów.
Woskowanie działa też jak peeling, podczas odrywania wosku zostają usunięte powierzchowne warstwy martwego naskórka co potęguje efekt supergładkiej skóry.

Woskowanie to rewelacyjna metoda depilacji dla każdego, w wielu krajach jest wykonywana przez większą część społeczeństwa na równi z wizytami u fryzjera czy manikiurzystki. W Polsce również coraz więcej osób decyduje się na ten zabieg. Bo w końcu kto nie chce mieć gładkiej, miłej w dotyku skóry?

Wosk w salonie Wosk i Wizaż - Makro

Najważniejszą  rzeczą w depilacji woskiem jest długość włosa, to ona decyduje o tym, jak dokładna będzie depilacja i jakie odczucia będą jej towarzyszyły. Najlepsza długość to 1cm, minumum 7mm a maksymalna to 2,5cm. Zbyt długie włosy zwiększają dyskomfort podczas zabiegu a za krótkie uniemożliwiają jego dokładne przeprowadzenie.
Włosy u każdego rosną w różnym tempie dlatego trudno stwierdzić ile czasu przed depilacją należy włosy zapuszczać natomiast każdy potrafi mniej więcej określić po jakim czasie włos uzyska odpowiednią długość. W przypadku dłuższych włosów, przycinamy je na miejscu w gabinecie do odpowiedniej długości.
Dzień przed zabiegiem warto wykonać peeling, który sprawi że depilacja będzie dokładniejsza. Włosy dosyć często wrastają pod naskórek i wykonując peeling umożliwimy ich odkrycie i usunięcie. Po zabiegu także warto regularnie powtarzać peelingi profilaktycznie aby nowe włosy nie miały przeszkód w odrastaniu.
Na zabieg przychodzimy zrelaksowani, kosmetolog na pewno zadba aby został on przeprowadzony maksymalnie komfortowo i w miłej atmosferze, także możemy być spokojni. Obecnie formuły wosków są tak opracowane aby niechciane odczucia były zminimalizowane, mamy do wyboru woski paskowe i bezpaskowe, które umiejętnie dobrane do okolicy zaskakują swoją delikatnością. Zdarza się nawet że osoby depilowane zasypiają podczas zabiegu.
Skóra przed zabiegiem jest oczyszczana specjalnym preparatem, który jednocześnie ją dezynfekuje i zwiększa przyczepność wosku do włosa. Jeżeli wcześniej skóra była posmarowana balsamem to zostanie on usunięty przed zabiegiem.
Warto zapoznać się z przeciwwskazaniami do których należą:

  • Choroby i uszkodzenia skóry (plamy, rany, siniaki, stany zapalne, zakażenia, choroby zakaźne, łuszczyca lub wyprysk)
  • Znamiona lub brodawki (omijamy podczas depilacji)
  • Choroby serca
  • Padaczka
  • Żylaki
  • Bardzo  cienka lub starcza skóra
  • Skóra podrażniona po opalaniu
  • Cukrzyca
  • Skłonność do powstawania blizn przerosłych
  • Trwająca terapia pochodnymi witaminy A (np.Izotek)

Wrastające włosy - problem.

DLACZEGO WRASTAJĄ?

Włos umiejscowiony jest w specjalnym kanale w skórze i zakończony jest cebulką, która tkwi głęboko na końcu tego kanalika. Skóra pełni funkcje ochronne, dlatego jej struktura jest dosyć zbita a wszelkie jej ubytki są jak najszybciej zasklepiane. Usuwając cały włos pozostawiamy pusty kanał, który ulega znacznemu zwężeniu. Rosnący włos musi go ponownie rozszerzyć i utorować sobie drogę na powierzchnię skóry. Zdarza się że włos jest zbyt słaby lub skóra jest zbyt gruba, i wtedy włos rośnie pod jej powierzchnią. Istnieje szansa że włos rosnący pod skórą sam się wydostanie na zewnątrz, możemy nawet nie zauważyć że miało to miejsce, może też temu towarzyszyć zaczerwienienie i obrzęk. Jednak na pewno nie umknie naszej uwadze sytuacja, kiedy wrastający włos wywoła stan zapalny. Dziej się tak kiedy skóra zostanie podrażniona przez rosnący włos na tyle, aby uruchomić mechanizmy obronne, których używa w przypadku innych ciał obcych. Bywa że miejsce ulega zakażeniu bakteryjnemu, dochodzi obrzęk, zaczerwienienie i konieczność leczenia.

LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ – CZYLI JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU WRASTAJĄCYCH WŁOSÓW.

W celu ułatwienia włosom wydostanie się na powierzchnię skóry, należy przede wszystkim regularnie usuwać martwy naskórek. Trzeba zadbać aby skóra była nawilżona i zmiękczać ją balsamami do ciała. Warto stosować peelingi, odpowiednio dobrane do grubości skóry i stosować je 1-2 razy w tygodniu. Kupując balsamy lepiej sięgać po te z zawartością substancji rozpuszczających połączenia międzykomórkowe i wspomagające naturalne złuszczanie, jak mocznik czy kwasy owocowe. Zwracajmy też uwagę na zawartość naturalnych składników roślinnych, które działają przeciwzapalnie i antybakteryjnie jak np. olejek z drzewa herbacianego. Dostępne są także specjalne preparaty skierowane konkretnie na problem wrastania włosów, najczęściej z zawartością roztworu kwasu acetylosalicylowego, działającego zarówno przeciwzapalnie jak i złuszczająco.

Usuwanie zbędnego owłosienia to obecnie zabieg konieczny, dobrze zatem że mając odpowiednią wiedzę i kosmetyki nie musimy się borykać z problemem wrastających włosów.

 

Depilacja woskiem łódź, epilfree - profesjonalny system trwałej redukcji owłosienia.

Wczoraj przygotowywałam Panie do sesji zdjęciowej Metamorfozy. Przy tej okazji dowiedziałam się że wiele Pań ma poważne obawy że depilacja woskiem wąsika może wzmocnić włosy. Na szczęście nic takiego nie ma miejsca, w miejscu wyrwania włosa powstaje całkowicie nowy włos o łagodnym zakończeniu, nie kłuje podczas odrastania i nie jest mocniejszy. Najlepszym na to dowodem są Panie, które regularnie wykonują depilację dowolnej części ciała np.:brwi. Przy regularnym powtarzaniu same przyznają że włosy odrastają coraz słabsze i w mniejszej ilości. Jest też metoda, która w aktywny sposób redukuje ilość odrastających włosów. Jest to preparat Epilfree, który jest aplikowany w gabinecie kosmetycznym, po wyrwaniu włosów. Ma on zaawansowaną formułę, która umożliwia jego wnikanie wgłąb mieszków włosowych i hamowanie powstawania włosów. Seria zabiegów powtarzanych raz w miesiącu umożliwia długotrwałe pozbycie się owłosienia.

NEWSLETTER

Zapisz się a dostaniesz 5% rabatu! Wpisz email, potwierdź rejestrację w otrzymanym mailu.


POLUB NAS!

KONTAKT

WOSK I WIZAŻ
ul. Jana Kilińskiego 30
Łódź, 90-252
881-725-111
www.woskiwizaz.pl
info@woskiwizaz.pl